Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Aktuality

Pokračování kurzu slaňování 24.11.2013. Tentokrát v hale, se stejným skvělým instruktorem, kterému patří velký dík.

Několik momentek ze super akce v odkazu.

http://kvinecka.rajce.idnes.cz/Kurz_slanovani_s_KZJ

 

 

 

Několik momentek ze slaňování, které proběhlo v areálu HZS v Brně na ulici Trnkova.

 

17.4.2013

Keijinka je úspěšně 3 měsíce po kastraci, která proběhla ze zdravotních důvodů. Sice trošičku přibrala, ale pomalu se odstáváme do kondice, abychom se mohly plně věnovat záchranařině a stopám. Obrany už ze zdravotních důvodů vypouštíme.

 

 

16. a 17.11.2012 proběhl přebor Kynologické záchranné jednotky. V pátek večer probíhaly noční speciály ploch i sutin. V sobotu ráno pak dovednost, dále denní speciál a poslušnost. S Keijou jsme nastoupily do PT1-plošné vyhledávání, kde jsme v noci nalezly plný počet figurantů-t.j. 2 za celkových 94 bodů ze 100. V denním speciálu jsme pak našly opět plný počet schovaných lidiček- opět byli dva  a sice za 99 ze 100 bodů. Celkově, díky ne moc vydařené poslušnosti jsme skončily na krásném druhém místě. Byla jsem spokojená především s prací na speciálech, kdy fena nasála figuranta na 100 metrů a označovala štěkáním po celou dobu, než jsem k ní na tu dálku doběhla. I denní speciál byl v podobné duchu, na první vyslání osoba, druhé vyslání do jiného směru a třetí vyslání opět na dobrý 50 metrů zachytila pach figuranta a označovala až do mého příchodu.

 

Dne 28.10.2012 proběhly na KK Zetor Brno další zkoušky podle národního zkušebního řádu. Nastoupila jsem s Brazíkem, tedy vlastním jeménem Xaverem Zdestru(majitelky paní Jindřišky Vičarové) na ZZO, kterou jsme složili na prospěl výborně. Tímto Brazíček splnil poslední podmínku k uchovnění, protože bonitaci jsme absolvovali již v květnu, kdy získal bon. kod 10/4AT/5, zařazen.

 

14.10.2012 jsme na zkouškách dle MZŘ v areálu KK Zetor Brno nastoupily na FPr 2, posuzoval pan rozhodčí Slavomír Bořuta, zkouška splněna na 82 bodů ve známce dobré. Z celkových 13-cti psovodů uspělo 11.

 

12.8.2012

Tak dnes o půlnoci mi končí "prokletá" pracovní neschopnost, která mě vyřadila z provozu na plných 6 týdnů. Hloupá zlomenina čtvrtého prstu na pravé noze a co jsem se s tím natrápila. Keijinka je po 6 týdnech, co s ní chodil ven páníček plná energie, tak doufám, že tuto energii využijeme a  během podzimu se nám podaří splnit ještě nějaké ty zkoušky.

 

17.6.2012 jsme v Brně na KK Zetor splnily zkoušku SPr1 za celkových 85 bodů, ve známce D, posuzoval pan rozhočí Jan Boleslav. Nastoupilo 14 psovodů, z nichž bylo i přes horké počasí 13 úspěšných.

http://13051979.rajce.net/Keija_zkouska_SPr1

 

9.6.2012 jsme v Bystřici n. Pernštejnem u našich kamarádů Makovských složily zkoušku StPr 1 za celkových 87 bodů ve známce dobré. Posuzoval pan rozhodčí Milan Oliva. Z celkově nastoupených 7 psovodů šest úspěšně splnilo zkoušku. Všem gratulujeme.

29.3.2012 Cvičení ve vojenské prostoru Pouště-Třešť u JIhlavy.

http://shedive.rajce.idnes.cz/Cviceni_Jihlava_29.3.2012/

 

26.3.2012

 

Konečně jsem se v Novém roce dostala k pc. I nadále se věnujeme obranám, stopám a velmi intenzivně také záchranářskému výcviku a to jak plošnému tak i sutinovému vyhledávání. V lese je těžko zachytit Keiju v pohybu, tedy alespoň odkazy na trénink sutin aneb "jak se kobyla pohybuje v sutině"

http://shedive.rajce.idnes.cz/Trenink_20.3.2012/

 

05.11.2011 se na KK Zetor Brno konaly národní zkoušky dle záchranářského zkuš. řádu IPOR, posuzoval pan rozhodčí PAvel Šabacký. S Keijinkou jsme nastoupily do kategorie RH-E-FL, speciál jsme zvládly za 97 bodů ze 100, poslušnost nám trochu nevyšla, pouhých 81 bodů ze 100, celková známka D, 178 bodů. Zkouškovou sezonu jsme dnešním dnem ukončily. Nyní nás čeká intenzivní zimní příprva na jarní sezonu.

 

29.10.2011 jsme s Keijinkou splnily zkoušku BH, posuzoval pan Robert Klepáč. Celkem nastoupilo 6 psovodů, splnilo 5. Všem úspěšným patří velká gratulace.

22.10.2011 jsme si udělaly výlet do Horní Břízy na svod a bonitaci malých, středních a velkých kníračů všech barev. Bonitační komise byla  ve složení: rozhodčí pro exteriér a  zároveň předsedkyní bonitační komise paní Andrea Zaoralová, rozhodčí pro výkon pan Miroslav Kasík, ÚPCH a OPCH KCHK paní Helena Glänznerová,OPCH: Mgr. Jana Šebestová pro MK a StřK, hlavní výcvikář KCHK ČR pan Jaroslav Vidrna, figuroval pan Jiří Havránek. Keijinka obdržela bonitační kód 01/5AJRT/5 a je chovná. Nicméně štěňátka plánujeme až na příští rok.

 

01.10.2011 na Oblastní klubové výstavě v Českých Budějovicích obdržela Keijinka v pracovní třídě známku VD 1, posuzovala paní rozhodčí Andrea Zaoralová. Nyní nás čeká ještě bonitace v Horní Bříze. Pro případ, abych v Budějovicích nebloudila, jsem si zapůjčila od kolegy GPS navigaci. Po důkladné instruktáži k její obsluze a navolení přesného bodu GPS, který byl v propozicích(podotýkám, že to udělal ještě kolega), jsem ráno s klidným svědomým, že mám GPS a tudíž nemohu zabloudit,  vyjížděla v 05:55 hod. Jenže ouha, při odbočce na České Budějovice GPS navigace mlčela jako hrob. Držela jsem se a jela tedy poslušně dál. Po cca 20 km  jsem ale zjistila, že jedu místo do Budějovic směrem na Tábor. Milou GPS jsem tedy odpojila  s velmi pestrým slovním komentářem, který ani nevím, kde se ve mě vzal. Obrátila jsem korejského hřebce, jak přezdíváme našemu Hyundai Accent a vrátila se zpět k odbočce na České Budějovice. To už bylo 07:30 hod. a já pociťovala značný časový pres, protože jsem netušila, kolik kilometrů mám ještě před sebou. Šlápla jsem do pedálů a dle perfektně popsané cesty v propozicích, jsem zmiňovaný cvičák v Mladém v Českých Budějovicích našla hned napoprvé v 09:20hod. Oddechla jsem si UFF UFF, stihla jsem to. Cesta nazpět už byla pohodovější, i když po telefonátu mého přítele ve 12.00 hod. těsně před odjezdem, že poté, co přišel po noční, nás sousedi vyplavili, mi moc optimismu na zpáteční cestu nedodal.(podotýkám, že 05.09.2011 jsem měla havárii odpadů v bytě, kdy sousedi nade mnou ucpali stupačku).

 

27.-28.8.2011 proběhlo na stadionu TJ Biocel Vratimov 20. Mistrovství republiky kníračů ve výkonu a speciální závod kníračů. I když jsem ráno z Brna vyjížděla už v 05:30 hod. a měla z netu staženou mapu s podrobnou cestou, tak jsem samozřejmě v Ostravě "zakufrovala". Nejprve jsem špatně odbočila a minula kruhový objezd, poté jsem se o radu přihlásila na jedné z benzinek po cestě, kdy si místní slečna u obsluhy spletla Vratimov s Vrbicemi a poslala mě na Bohumín. A tak jsem jela a jela, čas ubíhal a v Bohumíně jsem to již psychicky nevydržela a zastavila u další čerpací stanice. Tentokrát mě pumpař nasměroval správně a já se se slávou v 08:25 hod. dostavila na stadion. Jenom připomínám, že přejímka byla do 08:30 hod. Popadla jsem fenu a letěla přes celý fotbalový stadion k přejímce. Poté, co jsem u paní veterinářky i s fenou přistála, tak jsem zjistila, že jsem vzala sice výkonostní knížku i rodokmen, ale očkovací průkaz zůstal na předním sedadle v autě. Takže odlet a přistání proběhlo ještě jednou. Po nástupu a rozlosování, kdy jsme si vylosovaly startovní číslo 15, jsem Keijinku uložila do chladna do auta a sama jsem se zaparkovala pod tribunu stadionu. Už v 09:00hod., kdy začínaly první poslušnosti, bylo na stadionu cca 30st. Celsia a teplota neúprosně narůstala. Měla jsem možnost sledovat poslušnosti i obrany v kategorii IPO 1, kde nastoupilo celkem 5 psovodů. Některým se dařilo lépe, jiným hůře a stejně tak i v obranách. V 11:30 hod. jsem odjížděly na stopy, tak jsem bohužel neměla možnost vidět prvních šest závodníků z kategorie IPO3. Stopy probíhaly na posekaných loukách v obci Sedliště, asi 12 km od stadionu. Na sluníčku mi teploměr vozidla ukazoval " velmi příjemných" 35stupnů Celsia a foukal vítr. Terén byl suchý jako troud. Poté, co jsem položila poslední předmět na stopu ve 12:25 hod. a ohlédla se, tak jsem spatřila dva obrovské koně s jezdci, jak se vesele promenádují přes mou stopu. Ve 12:45 hod. jsem šly stopu zvedat. Do prvního předmětu si fena odčuchávala ťápotu po ťápotě, zalehla první předmět a poté už to s vypracováním stopy šlo z kopce. Konečných 78 bodů pak postačilo sice 2. místo. Absolutním vítězem a mistrem republiky pro rok 2011 se stal pan Pavlík s Waldemarem Hanno Veto. Naše kamarádka a úřadující mistryně republiky Hanka Musilová s Carbonem Bright ze Slunečné verandy se po velmi vyrovnaném boji  umístila na krásném druhém místě, kdy tento pes předvedl nejlepší obranu mistrovské kategorie IPO3. Třetí místo obsadil s nejlepší stopou za 97 bodů David Rohlena s Denny Devil Goldest Danubius. Všem vítězům, i těm nejmenovaným, patří velká gratulace a poražení nechť se nenachají odradit a vrhnou se s veškerou energií do výcviku. Fotografie včetně kompletních výsledků najdete na oficiálních stánkách mistrovství.

 

Od 26.do 28.8.2011 proběhne svátek všech kníračkářů  v podobě Mistrovství České republiky ve výkonu kníračů a Speciální závod kníračů. Přijdte se podívat na stadion TJ Biocel Vratimov(Ostrava). Odkaz na oficiální stránky s dalšími informacemi naleznete na stránkách www. kchk.cz. Keijinka bude startovat ve Speciálním závodě kníračů v kategorii FPr 1, tak nám držte pěsti.

 

05.06.2011

V areálu kynologického klubu Zetor Brno proběhly další zkoušky, tentokrát mezinárodní, posuzoval pan rozhodčí Robert Klepáč a role hospitanta se zhostil pan JIří Barát. Přihlásily jsme se do kategorie IPO-V. Terény na stopy byly ty samé jako na zkouškách  z 21.5.2011, kdy už tehdy byly na můj vkus příliš vysoké, nyní ještě vyšší, takže stopu jsme došly za pouhých 71 bodů, bez označení předmětu, zea kterým se zavřela tráva  a i já měla co dělat, abych jej pak v terénu našla. Poslušnost nám taky tentokrát nevyšla, Keija byla rozhozená, místo na poslušnost si chtěla zakousat, celkově pouhých 81 bodů. Alespoň na obraně si zpravila trochu reputaci, kdy obdržela pěkných 93 bodů, celkově tedy 245 bodů za dobře.Splnilo všech 5 nastupujících psovodů a sice 2x FPr1, 1xIPO1, 1x IPO-V  a 1x VPGA, kterým gratuluji.

 

21.5.2011

S Keijinkou jsme složily ZVV1. Stopy byly na travnatém, velmi suchém terénu, na můj vkus trošku vysoký, takže fena místy nemusela dávat hlavu dolů, aby čuchala, a chybné označení druhého předmětu, takže pouhých 88 bodů. Poslušnost nám vyšla již lépe za 91 bodů a obrana vyjma jedné makety a neochotnějšího pouštění  vyšla za skvělých 94 bodů. Clekově velmi slunečné a teplé počasí, Keijinka toho měla za celý den plné zzuby. Celkem nastoupilo 9 psovodů, z toho splnilo 8. Posuzoval pan Alois Pouč. 

 

26.04.2011

KK Zetor Brno pořádal dne 24.04.2011 zkoušky KJ. Nastoupily jsme na zkoušku ZOP a úspěšně ji složily za 92 bodů ve známce výborné. Posuzoval pan rozhodčí Kvatoslav Štibora. Počasí se nám vydařilo, na sluníčku bylo až neuvěřitelných 25 st. Celsia. Z celkového počtu nastoupených 15 psovodů nesplnil limit zkoušky pouze jeden.

 

17.04.2011

Udělaly jsme si výlet za našimi kamarády manžely Makovskými do Bystřice nad Pernštejnem a nastoupily jsme na zkoušku ZM, kterou jsme složily na VD s celkovým počtem 137 bodů (48, 41,48). Posuzoval  rozhodčí pan Venhauer. Počasí nám vyšlo, bylo krásně, slunečno, pohodoví lidé, prostě super.

 

15.04.2011

Přidány fotky z tréninku obran s figurantem Ivanem Tomšíkem  http://13051979.rajce.net/Trenink_obran_s_Ivanem_Tomsikem_13.4.2011

 

05.04.2011 

Přidány fotečky z tréninku stop    http://13051979.rajce.net/Trenink_stopy

 

22.5.2010

 

Keijinka složila svoji vůbec první zkoušku z výkonu FPr 1 za 87 bodů. Posuzoval pan Milan Mnich. Bodově bychom na tom byly i lépe, kdybych jí nenašlapala patvar, který se podobal všemu, jen ne tvaru U.

21.4.2010

Keijinka se aktivně připravuje na  sezonu,.Čucháme, zachraňujeme a koušeme o 106. Na podzim se chystáme složit nějaké ty zkoušky.

Naše kamarádka si otevřela internetový obchod pro čtyřnožce, tak na něj mrkněte. Jsou tam zajímavé věcičky

www.zverda.cz
 

07.09.2009

Keijinka už má vyhodnocený snímek RTG a máme 0/0. Do fotek přikládám další z obranářského tábora Tino od 9.- 16.7.2009.

19.4.2009

Takže, kdo má chuť se mrknout na dračici na obranách ze dne 16.4.2009, ať mrkne do fotogalerie. 

Jinak začínáme s dráhou záchranáře. 12.4.2009 jsme byly poprvé na sutinovém výcviku v Sokolnicích u Brna. Keiji alias Bůčkovi se to náramně líbilo. A  přesto, že má cvalda 37 kg a podotýkám, že vůbec není tlustá, ale holt se potatila, je nesmírně mrštná.

Také jsme přihlášeni na oblastní klubovou výstavu do Brna a také na svod.

 

11.10.2008

Fotečky Keijinky přidám v nejbližší době. Holka přibrala za 3 týdny 4,5 kg a je z ní pěkný macíček. Děláme pachové čtverce, taháme se o hadr, honíme se za míčkem a koušeme do všeho, co se nám postaví do cesty. Nosorožec se fuč, nohy se sice občas trochu pletou, hlavně, když je potřeba rychle zabrzdit, tak ryjeme rypáčkem zem, ale jinak dobrý. Všechny dvounožce kolem je potřeba pěkně přivítat a pomuchlovat se s nimi no a když  náhodou potkáme čtyřnožce, tak jen málokterý si chce hrát s těžkotonážníkem našeho typu.

 

Od 12.9.2008 máme doma dráčka mráčka,  psí holčičku, tak trochu chodícího nosorožce s náběhem na předek jménem Keijo Tecu Fí Strážce klidu.


28.8.2008 odešla Dájinka do psího nebíčka. Byla moc silná a statečná, protože až do poslední chvíle na sobě nedala znát, že má bolesti. Ještě v pondělí se honila za míčkem a měla radost, že jde na stopičku......

26.8.2008
Asi dám na pověry. Osudové osmičky prostě fungují. Už dlouho jsme byly zdánlivě zdravé. Nyní máme zánět hrtanu a počínající zápal plic. Naštěstí jsme to zachytily včas. Dája je hubená jak lunt, co sní, to vyzvrací, a ty její smutný oči jsou strašný. Antiibiotika má na týden.
Jen doufám, že z nás ta smůla taky jednou spadne a najde si jiného hostitele. Teda samozřejmě nepřeji nikomu nic špatného.
Za pár týdnů se naše řady rozrostou o další fousatou holčičku, která už se narodila a má se čele k světu.
Nakonec jsme se opravdu s Dájou přihlásily do kategorie FPr 3 v rámci speciálního závodu MR KCHK, které proběhne 30.- 31.8 .2008 na Ostravici.Po dlouhé době zase něco málo o naší smečce.
Dájinka je naprosto v pohodě. V lese se honí za míčkem, skáče a blbne, člověk by nepoznal, že je po operaci páteře. Postupně začínáme plavat, aby se osvalila. Začaly jsme taky se stopičkama a určitě pojedeme na MR KCHK do kategotie IPO3 - stopy. No a pokud nám to jen trochu půjde tak třeba příští rok MR KCHK stopařů. Ale to ukáže čas. Důležité je to, že holka běhá a má radost ze života. A jaký!!


Tak Dájinka je 4 týdny po operaci páteře a už je zase čilá jako rybička. Musím ji hodně hodně krotit. Do konce března máme nařízený klid a pak začneme pomaloučku se stopičkama. Budu ji muset holt nějak zabavit, když nemůže dělat obrany, což mě při jejím temperamentu bude stát hodně a hodně sil. Když bude moc dobrá a osvalí se, zkusíme ještě udělat atesty záchranářského psa, ale čas uvidí.
No a v létě plánujeme zvětšit psí rodinku a nějakou tu velkou fousatou psí holčičku.

 

Pro naše příznivce namám dobrou zprávu. Po středečním vyšetření na klinice Jaggy se ukázalo, že Dája má vyhřezlou plotýnku, která tlačí na míchu.Vzhledem k možnému ochrnutí musí v pondělí podstoupit operaci. Pevně doufám, že bude po operaci v pořádku. Tímto ale končí naše závodní kariéra nejenom v IPU, ale i v záchranařině a budeme se věnovat jen delším procházkám. Moc děkuji všem, co drželi palečky a nejenom čtyřnohým kamarádům, ale i jejim dvounožcům přeji především pevné zdraví.

Bohužel jsme o štěňátka ze spojení Daijiro Tazmánský čert a Kastor von der Villa Klara přišli. Dájinka na tom byla po císaři velmi špatně, po dvou dnech nám umřel i jediný živý psíček a Dájinka byla 4 dny hospitalizovaná se zánětem. Teď se nám bohužel lepí smůla na paty . Zánět močového měchýře a počínající zánět hrtanu je bohužel pro celkově fyzicky i psychicky oslabenou fenku těžkým bojem.
Pevně doufám, že se dá dohromady a opět v ní bude tolik života jako předtím. Držte palečky a díky.


Dájinka je březí. Dle vyšetření se nám tam klube víc jak 5 štěňátek a mají se narodit kolem 28.12.2007.

( Daijiro ist trächtig, die Welpen sollten am 28.12. geboren)

  • Na MS kníračů v Kaltovech ve dnech 26.-28.10.2007 jsme obsadily s body 91- 76 - 89 celkové 17 místo ze 37 závodníků a společně s Janou MAlinskou a Highlandrem Strážce klidu a Karlem Kiewegem a Noirem Hanno Veto bronz ve družstvech. Mrkněte na foto ve fotogalerii. Tímto za ně díky panu Konůpkovi. Jsou super.

  • A ještě jedna radostná událost. V pátek v Klatovech došlo ke spojení Dájinky a Kastora von der Villa Klara.

 

  • Daijiro skončila na mistrovství republiky na 2. místě a jede na mistrovství světa, které bude letos v Klatovech ve dnech 26.-28.10.2007. V sekci články je připojen můj malý komentář.

 

 

 

  • Daijiro jede na mistrovství Integrovaného záchranného systému do Českých Budějovic. Tak nám držte ve dnech 21.-22.9.2007 všechno, co můžete!!!

  • Na přeboru složek IZS jsme obsadily v jednotlivcích 7. místo a ve družstvech společně se Stáňou Libišovou 4. místo. 

TOPlist